Dne 6. 12. 2017 se uskutečnilo již druhé jednání na MŠMT,kde generální ředitel BPA středních škol, s.r.o. Josef Krysta projednával další využití softwarového programu BledWSchool, který je úspěšně zaveden do školní praxe. Tento jazykový program s podporou tutorů je v souladu s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky na období 2015-2020.

V tomto inovativním způsobu výuky spatřují pracovníci MŠMT vysoký potenciál, a to především pro základní školy, které se dosud potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pedagogů cizích jazyků. Považují za velice důležité podpořit žáky, kteří se začínají jazykově vzdělávat a eliminovat chyby, které vznikají z důvodu nízké profesionality učitelů.

Jazykový program s podporou ICT a zavedení odborníka v roli tutora umožňuje uživatelům škol velice kvalitně rozvíjet náslechové a vyjadřovací dovednosti.

MŠMT přislíbilo finanční podporu formou dotací – Šablony do škol. Ta by měla umožnit školám rozvíjet cloudové služby (nezbytné pro tento program), zabezpečit  tutoring (rodilý mluvčí, v podobně odborného asistenta) a zavést motivační roli  „Mentor školy“ formou DVPP.   

Školy, které se do jazykového programu úspěšně zapojí, obdrží kromě know how také certifikát, který garantuje škole, že je institucí, která je zaměřena na:

 „Společensky odpovědné vzdělávání s podporou umělé inteligence“.

Zpracovalo tiskové oddělení BPA

Aktuality

Maturitní a imatrikulační ples 2020

Milí studenti, rodiče, absolventi, zaměstnanci a jiní přátelé školy.

+ více

Zahájení ústních maturit

bude 20.5.2019 od 8:00 hodin, a to v učebně 2.B, více viz sekce Studium --> Maturitní zkoušky

+ více

Maturitní ples 25. 1. 2019

Už se to blíží! Dlouho očekávaný maturitní ples 4. ročníků proběhne dne 25. 1. 2019 od 19:00...

+ více
Archiv aktualit ->

facebook banner

© 2017 Bezpečnostně právní akademie Praha, s. r. o., střední škola